Odhlásenie, prihlásenie a prepis vozidla

Kategórie
 
 
 
 
 

Odhlásenie auta do iného okresu

Predali ste svoje staré auto? Ďaľším krokom je jeho odhlásenie na nového majiteľa. V tomto článku Vám zhrnieme, aký je postup pri odhlásení vozidla na jeho nového majiteľa a čo pri tom všetko budete potrebovať. V prvom rade sa s kupujúcim dohodnite, či bude pri odhláške prítomný alebo Vás na tento úkon splnomocní.

 

Prihlásenie auta z iného okresu

Ak ste kúpili ojazdené vozidlo a dostal sa Vám už do rúk odhlásený veľký TP, je na čase ho ísť prihlásiť na Vás. Na prihlásenie svojho nového auta máte 30 dní odo dňa odhlášky. Pre zjednodušenie celého procesu Vám v tomto článku stručne popíšeme celý proces a spíšeme všetky potrebné dokumenty.

 

 

Prepis auta (zmena držiteľa) v rámci okresu

Aj vy ste kúpili svoje nové vozidlo v rovnakom okrese ako ho budete aj prihlasovať, no máte strach zo všetkých tých neustále sa nemiacich postupov? Prinášame Vám krátky návod ako na to. Existujú dva spôsoby ako vykonať prepis v rámci okresu a to buď: 1. pri jednom úkone, kde aj odhlášku od pôvodného majiteľa a prihlásenie na Vás vykonáte naraz, čo aj odporúčame, alebo o niečo zložitejší ak sa neviete zosúladiť s pôvodným majiteľom 2. keď pôvodný majiteľ vykoná odhlášku na Vás na základe overeného splnomocnenia a vy následne do 30 dní vozidlo prihlásite na svoje meno.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia