Prihlásenie auta z iného okresu

Kategórie
 
 
 
 
 

Prihlásenie auta z iného okresu

Ak ste kúpili ojazdené vozidlo a dostal sa Vám už do rúk odhlásený veľký TP, je na čase ho ísť prihlásiť na Vás. Na prihlásenie svojho nového auta máte 30 dní odo dňa odhlášky. Pre zjednodušenie celého procesu Vám v tomto článku stručne popíšeme celý proces a spíšeme všetky potrebné dokumenty.

 

Potrebné dokumenty:

 

- odhlásený veľký TP,

 

- malý TP,

 

- doklad o poistení vozidla nového majiteľa - zelená karta ( možné uzavrieť výhodné PZP ),

 

- doklad totožnosti,

 

- výšku kolku pri prepise vozidla si ľahko vypočítate vopred vďaka registračnej kalkulačke, k výslednej sume je potrebné pripočítať sumu 33€ za vystavenie nových ŠPZ.

Od 2.12.2019 sa nevykonáva kontrola VIN čísel ako tomu bolo doposiaľ. Idete rovno k okienku za pracovníkom.

Je potrebné dať dole z vozidla ŠPZ, nakoľko ich budete odovzdávať pri okienku, kde obdržíte nové. Nezabudnite odpísať aktuálny stav najazdených kilometrov, ktorý musíme nahlásiť pracovníkovi pri okienku. Dostavíte  k okienku, kde predkladáte všetky vopred nachystané dokumenty, obdržíte kód na kolok, ktorý pôjdete zaplatiť. Doklad o zaplatení odovzdáte pri okienku a obdržíte nový veľký TP a nové ŠPZ. Malý TP Vám bude vystavený do 30 dní. Po prihlásení nezabudnite do poisťovne nahlásiť novú ŠPZ vozidla a nové číslo veľkého TP.

Na dopravnom inšpektoráte je možné si dohodnúť online rezerváciu, vďaka čomu budete vedieť, kedy Vás vybavia.

Pozor !
Od 1.8.2019 zmena na dopravnom inšpektoráte. Už sa nepredkladajú žiadosti o prihlásenie vozidla do evidencie vozidiel ani žiadosti o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel ako to fungovalo doposiaľ. Jednoducho prídete, predložíte potrebné doklady a konkrétny pracovník všetko zariadi za vás.

Veríme, že Vám náš článok pomohol k úspešnému prepisu vozidla

www.auto-makler.sk - odborná pomoc pri kúpe ojazdených vozidiel

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia